Dita e 17-të e sulmeve kundër Shtetit Islamik në Mosul

Dita e 17-të e sulmeve kundër Shtetit Islamik në Mosul

Këto raportime i dha për BBC, zëdhënësi irakian, Sabah al-Numan, i cili nuk përjashtoi dhe vrasjen e shumë luftëtarëve, njofton Klan Kosova.

Forcat qeveritare hynë në periferi të qytetit për herë të parë të martën pasi qyteti u kap në qershor 2014.

E mërkura është dita e 17-të operacionit anti-ISIS, e cila përfshin personelin prej 50,000 luftëtarët kurdë Peshmerga dhe fiseve sunite arabe.

Shpërndaje në: