Dita e zgjedhjeve, si u dukën bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit

Periskopi.com Showbiz

Sot (e diel), qytetarët e Kosovës me të drejtë vote, kanë mundësi për të votuar në zgjedhjet lokale që po mbahen në vend.

Përveç qytetarëve, votimin tashmë e kanë përfunduar edhe shumë prej figurave të njohura politike, të cilët morën pjesë së bashku me bashkëshortet e tyre gjatë procesit të hedhjes së votës.

Politikanët përveç që votuan, u bënë thirrje qytetarëve të vendit tonë që të dalin dhe ta kryejnë obligimin e tyre dhe të shfrytëzojnë të drejtën e votës.

Presidentja e Republikës së Kosovës, kryeministri Albin Kurti, përfaqësues të subjekteve politike, dhe vetë kandidatët janë ata që u panë sot, gjersa kryenin obligimin qytetarë.

Pa vëmendje nuk kaluan as bashkëshortet e politikanëve, të cilat si çdo herë tjetër u kujdesen që të shfaqen sa më elegante dhe me stil në paraqitjen e tyre.

Telegrafi në vazhdim ju sjell momentin e disa prej liderëve politik dhe bashkëshorteve të tyre gjatë votimit.

Përparim Rama dhe bashkëshortja e tij

Daut Haradinaj dhe bashkëshortja e tij 

Arben Vitia dhe bashkëshortja e tij

Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij

Uran Ismajli dhe bashkëshortja e tij

Lumir Abdixhiku dhe bashkëshortja e tij

Memli Krasniqi dhe bashkëshortja e tij