Donjta Sadiku është gati për medalje sot, zhvillon ndeshjen e fortë

Periskopi.com Sporti

Sot boksierja kosovare, Donjeta Sadiku kërkon medalje në Kampionatin Botëror për femra.

Sadiku kërkon medaljen kundër boksieres nga Taipei, Wu Shih-yi, shkruan Periskopi.

Meçi i Sadikut nis me fillim nga ora 18:00 dhe presim një ndeshje të fortë nga boksierja jonë.

Donjeta në dy meçet e para tregoi se është në formë të mirë, duke i rrahur pa problem boksieret nga Japonia dhe nga Kongo.

Kujtojmë se ky kampionat po mbahet në Stamboll të Turqisë.