Dortmundi gjen te Barcelona zëvendësimin e Haller

Dortmundi gjen te Barcelona zëvendësimin e Haller

Skuadra gjermane, Borussia Dortmund, si duket e ka gjetur zëvendësimin e sulmuesit Sebastien Haller te Barcelona.

Dortmundi e transferoi këtë verë Hallerin nga Ajaxi, por që sulmuesi u diagnostikua me tumor në testikuj dhe do ta fillojë tretmanin me kemoterapi, ndërsa nuk dihet se kur ai mund t’i rikthehet fushave të gjelbra.

Sidoqoftë, Dortmundi besohet se e ka gjetur zëvendësimin e Haller, ku po synon që të transferojë yllin holandez të Barcelonës, Memphis Depay.

Megjithatë, është paksa e komplikuar pasi Barcelona kërkon 20 milionë euro si tarifë transferimi, ndërkohë që skuadra gjermane mund të përballojë vetëm një transferim në formë huazimi.

Shpërndaje në: