Dr.Shefqet Krasniqi e zgjidh dilemën e madhe të njerëzimit: Të flesh me apo pa çorape?

Periskopi.com Fun

Debati i madh merr fund: Shefqet Krasniqi tregon se a lejohet fjetja me çorape

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale, imami Shefqet Krasniqi jep përgjigje në një pyetje tepër banale nga shikuesit e tij, shkruan Periskopi.

Ai pyetet: A lejohet [sipas islamit] të flejmë me çorape mbathur? Krasniqi përgjigjet se një gjë e tillë lejohet madje iu rekomandon njerëzve ta bëjnë një gjë të tillë në kohë acari.

Kësisoj, myslimanët e Kosovës që e kanë parë videon, dhe të tjerët që do ta shohin sot nuk do të kenë të ftohtë në ditë dimri. /Periskopi

Shpërndaje në: