“Drejtësi për gratë” – thirrja kryesore nga marshi protestues në kryeqytet

Periskopi.com Lajme

“Drejtësi për gratë”, “Policia nuk beson”, “Drejtësi për Valbonën”, janë disa prej thirrjeve që  bënë në marshin protestues “Marshoj s’festoj”.

Në këtë marsh të pranishëm janë parë edhe ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, e kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, si dhe politikanë tjerë.

Kujtojmë që vitin e fundit, dhuna në familja ka qenë më e raportuar se asnjëherë tjetër.

 

Shpërndaje në: