Drenica – Prishtina, Ballkani – Ulpiana, Malisheva – Drita: Shënohen dy gola në pjesët e para në Superligë

Periskopi.com Sporti

Janë mbyllur pjesët e para në tri ndeshje të Superligës së Kosovës.

Xhiroja e tretë në Superligën e Kosovës po vazhdon me tri ndeshjet e para që luhen sot, mes Drenicës dhe Prishtinës, Ballkanit dhe Ulpianës, si dhe Malishevës e Dritës, shkruan Periskopi.

Në këto tri ndeshje, në 45 minuta të luajtura janë shënuar vetëm dy gola.

Drenica gëzon epërsi 1:0 ndaj Prishtinës, kurse Ballkani avancon po ashtu 1:0 nda j Ulpianës.

E vetmja ndeshje pa gola është ajo mes Malishevës dhe Dritës, që në pjesën e parë u mbyll 0:0. /Periskopi/