Drita-Gjilani është superderbi që luhet sot: Publikohen formacionet zyrtare

Drita-Gjilani është superderbi që luhet sot: Publikohen formacionet zyrtare

Java e gjashtë e Superligës na sjell derbin më të zjarrtë në Kosovë mes Dritës dhe Gjilanit, shkruan Periskopi.

Takimi do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Drita ka 11 pikë pas pesë xhirove, kurse Gjilani ka gjashtë pikë..

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare:

DRITA: Maloku, Limani, Cuculi, Balde, Blakçori, Broja, Jashari, Ajzeraj, Muja, Fazliu, Tahiri. Kryetrajneri: Ardian Nuhiu

GJILANI: Koliçi, Sorsa, Useini, Halili, Prekazi, Hoxha, Hajdari, Dabiqaj, Musolli, Progni, Krasniqi. Kryetrajneri: Ismet Munishi

GJYQTARËT: Sh. Murtezi, F. Jashari, H. Osmani, M. Bejtullahu – VAR: V. Hoxha, G. Hyseni

STADIUMI: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

Shpërndaje në: