Drita-Gjilani luhet në ‘Fadil Vokrri’

Periskopi.com Sporti

Derbi i zjarrtë lokal i Superligës së Kosovës mes Dritës dhe Gjilanit do të zë vend në ‘Fadil Vokrri’.

Kjo po ndodhë për shkak të punimeve në stadiumin e qytetit në Gjilan, sipas njoftimit të Dritës.

“FC Drita si nikoqire, ju njofton se kryendeshja e javës së gjashtë në Superligë mes klubit tonë dhe SC Gjilanit do të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë”.

“Derbi më i madh lokal, FC Drita –SC Gjilani do të zhvendoset të zhvillohet në Prishtinë për shkak të punimeve në stadium dhe sigurisë së tifozëve tanë”.

“Në gjendjen aktuale, stadiumi ‘Selami Osmani – Bezi’ është në restaurim dhe nuk i plotëson kushtet për një ndeshje derbi të tillë”.

“Kjo ndeshje zhvillohet më 26 shtator, ora 15:00, ndërsa për detaje të tjera rreth këtij takimi do të njoftoheni me kohë”, thuhet në njoftimin e Dritës. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: