Dua Lipa punonte si kamariere para se të bëhej e famshme

Periskopi.com Showbiz

Sot emri i saj njihet në të gjithë botën, por fillesat Dua Lipa i ka pasur të vështira si të gjithë. Ajo nuk ishte më shumë se 18 vjec kur nënshkroi marrëveshjen e parë me një shtëpi diskografike, dhe asokohe, punonte si kamariere.

Që prej atëherë, Dua nuk është ndalur më dhe sivjet, ka shënuar një sukses të cmendur, duke e gjetur veten në pjesën më të madhe të listave të fund vitit.

Albumi që mban emrin e saj “ Dua Lipa“ , I publikuar në 2017-tën, qenka edhe më i dëgjuari nga artistet femra në botë.

Shpërndaje në: