Dua Lipa solidarizohet me viktimat në Halep të Sirisë (Foto)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka shpërndarë në Instagram një koment ku ngushëllon për të gjitha mizoritë që po ndodhin në Halep të Sirisë, ku përditë po vriten civilë të pafajshëm si pasojë e konfliktit të armatosur mes forcave qeveritare e grupeve të ndryshme ekstremiste, si dhe superfuqive botërore të përfshira aty.

Periskopi.com Showbiz

Ajo, ka vendosur edhe një link në “bio”-n e saj, si mënyrë ku mund t’u ndihmohet sirianëve, transmeton Periskopi.

Komenti i saj i plotë:

Ndaj mendimet dhe lutjet e mia me të gjithë burrat, gratë e fëmijët e Halepit. Në këtë kohë të errët frike ka një mënyrë për të ndihmuar dhe për t’i inspiruar të gjithë ata me zemër të thyer. Ju lutem klikoni linkun në “bio”-n tim për të mësuar se si mund të ndihmoni. NE duhet të qëndrojmë së bashku!

jhmhjk

Shpërndaje në: