Duart si qafë gjirafe: Kundërshtari i ardhshëm i Joshuas nuk njeh humbje, nokauton rivalët me lehtësi të frikshme

Periskopi.com Sporti

Me Anthony Joshuan që e konfirmoi se do të ndeshet me ukrainasin, Oleksandr Usyk më 25 shtator në stadiumin e Tottenhamit.

Usyk është boksier jashtëzakonisht i talentuar, teksa kishte fituar të artën në Lojërat Olimpike më 2012, shkruan Periskopi.

Ukrainasi ka një bilanc perfekt 18-0, derisa 13 meçe i ka mbyllur me nokaut.

Ai është shtatlartë dhe shfrytëzuan duart e gjata për ta mbajtur larg vetes kundërshtarin, për të fituar avantazh me goditje brutale.

Shikoni përmbledhjen e nokauteve të tij më poshtë. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: