Dukagjini-Drenica: Këto janë formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Sot  zhvillohet edhe ndeshja e fundit e javës së dytë në Superligën e Kosovës.

Xhiron e dytë në elitë do të mbyllet në Klinë, ku do të ballafaqohen Dukagjini me Drenicën.

Dy ekipet në xhiron e parë kanë marrë nga një pikë dhe tani të dyja në këtë ndeshjen kërkojnë objektivin e tre pikëve të plota.

Dukagjini ka vendosur të luajë me emra si Merlaku dhe Mulaj në sulm.

Në anën tjetër Drenica do të luajë me Denisson, Zabërgja dhe Mëziu në sulm.


Dukagjini: Muhaxhiri, Hasanaj, Basriu, Dallku, Shala, Millaku, Shabani, Ahmeti, A. Merlaku, Mulaj, AB. Merlaku. Kryetrajner: Armend Dallku.

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Mëziu, Lushtaku, Gashi, Denisson, Avdulli, Veliqi, Zabergja. Kryetrajner: Tahir Lushtaku