Dy futbollistët e Barcelonës transferohen te skuadra e Premierligës

Periskopi.com Sporti

Evertoni ka marrë dy futbollistë nga Barcelona.

Bëhet fjalë për mesfushorin Andre Gomes dhe mbrojtësin Yerry Mina, përcjellë “Lajmi.net”.

Lajmi është bërë i ditur nga Barcelona në faqen zyrtare në Twitter.

Gomes është huazuar për edicionin 2018/19.

Ndërkohë, Evertoni ka paguar 30 milionë euro për transferimin e përhershëm të Minas.

 

 

 

Shpërndaje në: