Dy ndeshje për tri ditë: Orari i ngjeshur i ndeshjeve të Kosovës në tetor

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja e Kosovës i rikthehet aksionit në tetor, ku do t’i zhvillojë edhe dy ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Me datë 9 tetor, Kosova luan ndaj Suedisë si mysafirë, në ndeshjen që starton me fillim nga ora 20:45. Kurse, me 12 tetor, në “Fadil Vokrri”, Kosova e pret Gjeorgjinë.

Ndërkaq, këtë cikël kualifikues Dardanët do ta mbyllin si mysafirë në përballje me Greqinë më 14 nëntor.

Më poshtë tabela me rënditjen e Kombëtareve në grupin B:

Ndryshe, në ndeshjet e shtatorit, Kosova arriti që të triumfonte ndaj Gjeorgjisë dhe u mposht nga Spanja.

Shpërndaje në: