Dy shishe gaz lotsjellës u hodhën në koncertin e Bregoviqit: Një person shoqërohet në polici

Periskopi.com Lajme

Është hedhur gaz lotsjellës në koncertin e Goran Bregoviqit, raportojnë mediat shqiptare.

Në pamjet nga vendngjarja janë parë disa qytetare duke u larguar nga hedhja e gazit, derisa disa e kanë pësuar.

Pamjet sjellin qytetarët e shqetësuar, derisa disa u bërtasin forcave të sigurisë duke i akuzuar se nuk kanë bërë sigurim të mjaftueshëm

”Ka pasur dy lotsjellëse, ka pasur fëmijë e të moshuar që janë ndjerë shumë keq. Policia ka shoqëruar një person për këtë incident që është shkaktuar. Ka pasur më pak persona krahasuar me katër ditët e Festës së Birrës si duket për shkak të çmimit të biletave dhe këngëtarit që do performonte’’, u tha në lidhjen direkte të mediave nga Shqipëria.

Shpërndaje në: