Dyshohet për një mjet shpërthyes afër stadiumit ‘Iduna Park’, Dortmundi bllokon tifozët

Dyshohet për një mjet shpërthyes afër stadiumit ‘Iduna Park’, Dortmundi bllokon tifozët

Po dyshohet për një mjet shpërthyes afër stadiumit ‘Iduna Park’, Borussia Dortmund bllokon tifozët.

Skuadra gjermane ka bllokuar tifozët e saj nuk i lë të dalin jashtë derisa policia të kryej operacionin, shkruan Periskopi.

Nuk dihet ende se për çfarë bëhet fjalë, por që policia dhe institucionet e rendit po merren me rastin.

Kujtojmë se Dortmundi e filloi mbarë sezonin e ri në Bundesligë duke fituar takimin ndaj Bayner Leverkusenit me rezultatin 1:0.

Shpërndaje në: