Dyshohet se Presidenca e ka zëvendësuar flamurin e UÇK-së me atë të Maqedonisë së Veriut

Periskopi.com Lajme

Më 13 prill të vitit 2021, para se Albin Kurti të merrte pjesë në darkën e famshme të oktapodave, Partia Social-Demokrate [PSD] kishte vendosur flamurin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës [UÇK] për ta mbrojtur nga sulmet që po i vinin nga ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla. Dhe, dyshohet se ky flamur është zëvendësuar me flamurin e Maqedonisë së Veriut.

Sot po qarkullojnë në media sociale shumë postime të cilat po tregojnë se ky flamur i Republikës së Kosovës është larguar nga Presidenca për t’u vendosur flamuri i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Çdo respekt për Maqedoninë e Veriut!

Në mesin e flamujve vazhdon të qëndrojë edhe ai i Dardanisë, që ishte propozuar për flamur shtetëror nga ish presidenti historik Ibrahim Rugova.