E frikshme: Del video e tragjedisë me tifozë që ndodhi në Indonezi

E frikshme: Del video e tragjedisë me tifozë që ndodhi në Indonezi

Mbrëmë ndodhi tragjedia më e madhe me tifozë në ndeshjen ndërmjet Arepa dhe Persevaya në Indonezi.

Sipas raportimeve nga mediat ndërkombëtare së paku 127 persona kanë vdekur dhe 200 janë plagosur në betejen e ashpër të tifozëve, shkruan Periskopi.

Ngjarja ka ndodhur në stadiumin Kanjuruhan pas përfundimit të ndeshjes.

Për rastin në fjalë ka reaguar edhe FIFA ku pritet të merren masa të ashpër ndaj organizatorëve që lejuan një ndeshje futbollit të kthehet në tragjedi.

Më poshtë mund ta shikoni videon nga kjo përleshje e përgjakshme:

VIDEO

Shpërndaje në: