E fundit: Sancho arrin marrëveshje me Manchester United

Periskopi.com Sporti

Është përfolur 2 vite që transferimi i talentit të Borussia Dortmundit, Jadon Sancho tek Man United do të jetë i pa shmangshëm.

Pas negociatave të vazhdueshme të dy klubeve më në fund është arritur një kompromis, transmeton Periskopi.

Lojtari do ti bashkohet “Djajve të kuq” për 80 milion£ dhe do të nënshkruaj një kontratë 4 vjeçare.

Eksperti i merkatova, Fabrizio Romano sapo ka konfriumar këtë transferim në llogarit e tij zyrtare pasi që skuadra e Manchesterit edhe e ka bërë ofertën e parë zyrtare për lojtarin.

Ja postimi i tij:

Shpërndaje në: