E jashtëzakonshme: Futbollisti i propozon martesë gjyqtares

Nga Sllovakia vjen një ngjarje fantastike dhe e rrallë për futbollin.

Periskopi.com Sporti

Nizna – Tatran nuk duket si një ndeshje interesante.

Ballafaqimi i divizionit të pestë në Sllovaki do të kujtohet për diçka tjetër.

Lumobir Vajecka, futbollist i skuadrës vendase, pak para fillimit të takimit i ka propozuar të dashurës së tij, në praninë e rreth 400 shikuesve, përcjell “Lajmi.net”.

E veçanta është se ajo është Petra Lepackova, gjyqtare anësore.

Lepackova reagoi në habi pas propozimit të tij por iu përgjigj me “PO”.