E mistershme, 3 sfera të çuditshme metalike ranë nga qielli në Peru (Foto/Video)

Periskopi.com SOK

Shkencëtarët kanë ndeshur disa sfera gjigande te metalit të rënë nga qielli në Peru.

Këto sfera nuk janë emërtuar nga asnjë qeveri e huaj, dhe zona ku kishin rënë ishte banuar nga populli indigjen i Perusë. Asnjë shpjegim nuk është gjetur ende.

Në total tre sfera kishin rënë nga qielli të filmuara nga disa vendas, raporton “Disclose.tv”, transmeton Periskopi.

Ato shkëlqenin nga momenti i rënies nga qielli, për vendasit ishte mbreslënëse por edhe e tmerrshme.

Copëra të tilla bijnë gjatë gjithë kohës në tokë, por shumica prej tyre përfundojnë në ndonjë oçean.

Një numër i konsiderueshëm i videove të publikuar në internet, ka bërë që shumë njerëz të bëjnë pyetje në lidhje me këtë fenomen, se kush mund t’i ketë sjellë./Periskopi/