E pabesueshme: Këshilltari i Kurtit nga Shqipëria e linçon qytetarin e thjeshtë si në kohët mesjetare (Foto)

Periskopi.com Lajme

Këshilltari politik i kryeministrit në ikje Kurti, Elvis Hoxha, ka bërë një veprim të papranueshëm e të pabesueshëm në profilin e tij në Facebook. 

Ai ka prerë nga ekrani një koment të një qytetari të thjeshtë që nuk ka pozicion politik sikurse ai vetë dhe e ka vendosur në murin e tij ku ka mijëra ndjekës dhe simpatizantë të Vetëvendosjes.

Qytetari në fjalë duket se quhet Haxhi Berisha dhe thjesht ka shprehur kundërshtimin e tij me politikat e Qeverisë dhe në veçanti me z.Elvis Hoxha, shkruan Periskopi.

Ai ka thënë se “natyrisht që ai njeri është votues i Thaçit” të cilit ky nga Shqipëria “ia prish hesapet” ndërsa zv.kryeministri nga Lista Serbe ia ndreq”. Ky linçim përveçse fyen moralisht një qytetar të pabarabartë nga pozicioni po ashtu edhe e ekspozon atë nga dhuna potenciale prej aktivistëve e simpatizantëve të partisë së tij.

Një qasje e tillë që fyen e linçon qytetarët e thjeshtë për shkak të bindjeve politike nuk do të duhej të tolerohej në asnjë vend të botës./Periskopi 

Shpërndaje në: