E pabesueshme kjo që ndodhi me Ozil

Mesfushori në top-formë i Arsenalit, Mesut Ozil është lënë jashtë për dy sfidat që Kombëtarja Gjermane zhvillon në këtë muaj.

Periskopi.com Sporti

28-vjeçari nuk është ftuar fare për sfidat e nëntorit ndaj San Marinos dhe Italisë.

Ozil, i cili po kalon nëpër një formë tejet të lartë edhe në këtë sezon, është lënë qëllimisht jashtë skuadrës nga trajneri i Gjermanisë, Joachim Loë, i cili i ka preferuar lojtarit që të pushojë nga obligimet me Kombëtaren. /Periskopi.com