E pranon tajneri i Manchester United: Nuk meritonim më shumë se një pikë

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka komentuar fitoren dramatike 3-2 të arritur nga Djajtë e Kuq kundër Brighton-it.

“Kur kanë barazuar 2-2, ikam thënë vetes ‘ok, kemi humbur dy pikë ose ndoshta meritonim vetëm një’. Nuk besoj se meritonim më shumë”, ka thënë norvegjezi.

“Pas golit të tyre të parë, kemi filluar të luajmë, dhe është një gjë e rëndësishme për ne në krahasim me sezonin e kaluar ku kemi barazuar shumë”.

“Ishim skuadra me më pak humbje, me përjashtim të Liverpool-it, por barazimet kanë qenë me të vërtetë shumë”.

Shpërndaje në: