E tepron Milaim Zeka: Washingtoni e Brukseli kanë me i detyru Kurtin e Vuçiqin edhe m… e tyre me i hanger

E tepron Milaim Zeka: Washingtoni e Brukseli kanë me i detyru Kurtin e Vuçiqin edhe m… e tyre me i hanger

Para se dy palët Kosovë dhe Serbi të nisën në Bruksel, opinionisti Milaim Zeka e ka komentuar situatën në cilën gjenden Kurti e Vuçiq, shkruan Periskopi.

Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka kujtuar kohën kur Kurti kundërshtonte Zajednicen.

Por sipas Zekës Washingtoni dhe Brukseli do ta detyrojnë Kurtin e Vuçiqin siç thotë ai “edhe m… e tyre kane per ta ngrene”.

“Tash, sipas te gjitha gjasave, pas signaleve diplomatike qe po vijne nga Washingtoni dhe Brukseli, Albini do te mbetet si nje lepurush perpara ariut”, ka shkruar Zeka ndër të tjera.

Kujtojmë se takimi në Bruksel pritet të mbahet më 18 gusht.

Postimi i tij i plotë:
Rreth Zajednices te Komunave Serbe
Prej 2013, baba i shqiptarise, njeriu i derguar nga Zoti, sipas disave, rruget e Prishtines i ka la me gjak duke e kundershtu. E ka kalle edhe Kuvendin e Kosoves.
Per fatin e keq te Kosoves, nje ndimese te madhe ne nje udhekryq te madh politik, ia paten dhene edhe Ramush Haradinaj me Fatmir Limen.
Tash, sipas te gjitha gjasave, pas signaleve diplomatike qe po vijne nga Washingtoni dhe Brukseli, Albini do te mbetet si nje lepurush perpara ariut.
Na ishte nje lepurush, i cili me nje pyell, duke mbajtur ne dore nje revole, po e kercenonte nje ari. Sa here qe e detyronte ariun te bente nje veprim te dhunshem, per ta trembur ate, zbrazte nje plumb ne ajer. Puna kishte arritur deri aty saqe lepurushi e detyroi dhunshem ariun qe ta kryente nevojen. Mirepo pikerisht tek ky numer akrobacioni, lepurushit i mbaruan plumbat. I ngelur pa plumba, Ariu iu kthye lepurushit: – E tash? Tash, tha lepurushi, po e ha ate qe e bere ti!
Mbane mire ne mend: Washingtoni dhe Brukseli kane me detyru edhe Albinin, edhe Vuqiçin, qe edhe m… e tyre kane per ta ngrene. Se sa do teproje qe te hane edhe keta “patriotat” tjere qe kane besu ne rrena, do te presim. Kemi kohe…!!!

 

Shpërndaje në: