Edita Tahiri pas vizitës së Kurtit në ShBA pa asnjë takim të rëndësishëm: Tash e zbuloi Amerikën!

Periskopi.com Lajme

Politikanja e njohur, Edita Tahiri, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vonë e zbuloi SHBA-në.

Tahiri shton se pak ka rëndësi kjo, sepse atë e kanë bërë më herët liderët e UÇK-së e LDK-së, të cilët udhëhoqën lëvizjen për pavarësi të Kosovës.

“Kurti tash e zbuloi Ameriken! ma mire vone se kurr!“

“Pak rendesi ka kjo vonese e tij, sepse ka pase kush ta beje – ata jemi ne udheqja e levizjes per pavaresi, LDK dhe UCK”, shtoi ajo.

Kujtojmë se Kurti ka qenë në vizitë në SHBA prej datës 6 maj.