Liverpooli perfekt tregon fuqinë në ‘San Siro’

AC Milan është eliminuar nga garat evropiane për këtë edicion, pas humbjes nga Liverpool.

“Rossonerët” pësuan humbje në shtëpi me rezultat të ngushtë 1 – 2 nga gjiganti anglez.

Vendasit kaluan në epërsi fillimisht për Fikayo Tomorit që shënoi nga afërsia (29′).

Por, vetëm shtatë minuta më vonë, Liverpool barazoi rezultatin përmes Mohamed Salah (36′), rezultat me të cilin dy skuadrat shkuan në pushime.

Në pjesën e dytë, nga një gabimi trashanik në mbrojtje, Divock Origi nuk e fali Milanin duke shënuar me kokë (55′).

Tutje, Milan kishte edhe disa mundësi, siç ishte i Kessie, por assesi nuk i konkretizoi.

Kështu, Milan mbetet jashtë garave evropiane duke u renditur në pozitën e fundit me katër pikë, derisa Liverpool veçse e kishte të siguruar kualifikimin si lider me 18 pikë.