“Eja në Galatasaray” – Ronaldo bën ‘like’ komenti ku i kërkohet transferimi në Turqi

Periskopi.com Sporti

E ardhmja e Cristiano Ronaldos është ende në ajër.

Përkundër insistimit të Manchester United dhe trajneri, Eric Ten Haag që të qëndroj, portugezi po e do largimin, shkruan Neutral.al

Por, Ronaldo e ka një problem. Nuk po mund të gjej një skuadër që të transferohet. Kërkesa e tij është që skuadra të luaj në ‘Ligën e Kampionëve’.

Tifozë të shumtë të ekipit turk, Galatasaray i kanë komentuar Ronaldos në Instagram që të transferohet tek gjiganti i Turqisë.

Ronaldo e ka bërë ‘like’ një nga komentet dhe ka ngritur dyshimet se po e mendon një transferim tek Galatasaray.

Se sa reale është kjo mundësi, mbetet të shihet në javët e fundit të merkatos.