Ekipi lipjanas ia merr futbollistin Dritës

Periskopi.com Sporti

Tashmë është zyrtare, sulmuesi anësor, Esosa Priestley Irogue, ka lënë Dritën për Ulpianën.

Ai është huazuar për pjesën e mbetur të sezonit.

Postimi i plot i klubit:

Mirë se vjen Esosa Priestley Irogue

KF ULPIANA 1926, arrin marreveshje me futbollistin Esosa Priestly Irogue (sulmues) i cili vjen nga radhet e FC DRITA, Gjilan.

Klubi ka arritur marrëveshje me lojatrin fillimisht per 6 muaj huazim me mundesi vazhdimi edhe për 1 vit.

Na priftë e mbara dhe