Ekskluzive: Rezultoi pozitiv me Covd19, Betim Fazliji tregon gjendjen e tij shëndetësore

Periskopi.com Sporti

Gazeta zvicerane “Blick”, sot, ka lajmëruar se dy raste me koronavirus janë shfaqur në ekipin e St.Gallen.

Njëri nga ta është edhe ylli i Kombëtares së Kosovës, Betim Fazliji, i cili për Periskopin ka treguar se përkundër simptomave po ndihet mirë dhe fit.

“Nuk po ndiej erë dhe nuk kam shije, ama po ndihem fit dhe jam mirë”, tha Fazliji.

Kujtojmë se, përveç Fazlijit, edhe portieri, Lukas Watkowiak është infektuar me koronavirus. E gjithë skuadra duhet të hyjë në karantinë dhe për shkak të kësaj ndeshja kundër Zurichut që planifikohej të luhej të dielën, është shtyrë.

/Periskopi.

Shpërndaje në: