Ekzekutohet me 7 plumba biznesmeni anglez, ishe baba i dy fëmijëve

Periskopi.com Lajme

Janë publikuar pamjet e para të biznesmenit anglez, i cili është ekzekutuar me shtatë plumba, në një atentat të mirë organizuar, jashtë vilës së tij luksoze në Spanjë.

Viktima është Peter Andrew Williamson, 39-vjeç, i cili është ekzekutuar ndërsa parkonte makinën përpara shtëpisë së tij, në Riviera del Sol, pranë qytetit të Fuenirola në Spanjë.

Ora shënonte 15:15 dhe Williamson sapo ishte kthyer nga palestra, kur u qëllua për vdekje. Ai humbi jetën në vend, pasi një nga plumbat e qëlloi në zemër.

Biznesmeni ishte baba i dy fëmijëve, u godit në Audi-n e tij nga një tjetër automjet, në një atentat të mirë organizuar.

Paraprakisht, shkak i atentatit dyshohet lidhja e biznesmenit me trafikun e lëndëve narkotike, pasi ai ishte arrestuar në muajin mars të këtij viti nga policia spanjolle për transport kanabisi.

 

Shpërndaje në: