Elton John merr monedhën e tij

Periskopi.com Showbiz

Ylli i muzikës globale Elton John, i cili ka shitur 300 milionë albume në karrierën e tij muzikore dhe ka mbledhur gati gjysmë miliard dollarë për luftën kundër HIV / AIDS, mori monedhën e tij të lëshuar nga Blacksmith e Britanisë së Madhe, raportojnë mediat botërore.

Kjo është monedha e dytë në serinë që ndahet për nder të grupeve dhe këngëtarëve britanikë.

Grupi rock, Queen ishte akti i parë që festoi në serinë e legjendave të muzikës Royal Mint me një monedhë të lëshuar në janar.

Shpërndaje në: