Enrique shokon të gjithë: Kjo skuadër mund ta fitojë titullin

Enrique shokon të gjithë: Kjo skuadër mund ta fitojë titullin

Katalunasit takohen me skuadrën andaluziane të dielën, ndërsa Enrique beson se kjo e fundit mund ta fitojë titullin në këtë sezon.

“Sevilla është duke ndjekur një evolucion të vërtetë në një projekti të ri. Ata janë  duke bërë një futboll të mirë dhe janë një rival i vështirë. Do të jetë një lojë shumë e vështirë”, ka deklaruar Enrique.

“Sevilla ka pesë fitore, ku e kanë mposhtur edhe Atleticon. Kjo nuk do të jetë e lehtë për ne, këtë  të gjithë e dinë atë. Sevilla mund të jetë një kandidat për titullin”. /Periskopi.com

Shpërndaje në: