Fabrizio Romano zbulon se sa para do të marrë Liverpooli për Minaminon

Periskopi.com Sporti

Takumi Minamino do të bashkohet me AS Monaco në ditët në vijim dhe gazetari italian Fabrizio Romano ka konfirmuar financat pas marrëveshjes.

Thuhet se Liverpool do të fitonte 17.7 milionë funte nga shitja e lojtarit japonez, shkruan Periskopi.

Romano shkroi në Twitter ” Liverpool do të marrë 15 milionë euro plus 3 milionë euro shtesë”.

Ai nënshkroi për Liverpoolin për vetëm 7.25 milionë funte në fund të vitit 2019, kështu që ata tani i kanë hapur rrugën atij për një pag të madhe.