Fanella e Chelseat për sezonin e ardhshëm do të ketë pamje krejt ndryshe me sponsorin e ri

Periskopi.com Sporti

Shumë skuadra evropiane kanë prezantuar edhe fanellat e tyre për edicionin e ardhshëm në ligat përkatëse. Klubi i fundit që ka prezantuar është gjiganti anglez, Chelsea.

Fanella e prezantuar sot është ajo e ndeshjeve që ekipi i Frank Lampard i zhvillon si vendas në ‘Stamford Bridge’.

Moda dhe rrobaqepësia tradicionale e Londrës ishte inspirimi për këtë fanellë, derisa dizajni i saj bazohet në traditat e klubit të madh anglez.

Si sponsor kryesor në këtë fanellë do të paraqitet rrjeti mobil “Three”.

Shpërndaje në: