Fansat e Cristiano Ronaldos të frustruar me momentin nënçmues gjatë ceremonisë së ‘Topit të Artë’

Periskopi.com Sporti

Fansat e Cristiano Ronaldos kanë ngritur frustrimin në rrjetet sociale pas një momenti ‘nënçmues’ ku u përfshi ylli i Manchester Unitedit në ceremoninë e së hënës për ‘Topin e Artë’.

Ronaldo, fitues i pesëfisht i ‘Topit të Artë’, nuk ishte prezent në ceremoninë që u mbajt në Paris. 36-vjeçari përfundoi i gjashti në votime, prapa N’Golo Kantes, Karim Benzemas, Jorginhos, Robert Lewandowskit dhe Lionel Messit, i cili fitoi çmimin për herë të shtatë, transmeton Periskopi.

Ronaldo kritikoi editorin dhe shefin e ‘France Football’, Pascal Ferre me një komunikatë në Instagram, duke e quajtur ‘gënjeshtar’ pasi ky kishte thënë se portugezi ambicien e vetme e ka ta mbyllë karrierën me më shumë ‘Topa të Artë’ se Messi.

Ndërsa Cristiano do të ketë bërë asgjë tjetër përveçse të shikojë ceremoninë e Topit të Artë të së hënës, fansat e tij ende ishin të sintonizuar për të zbuluar se ku përfundoi heroi i tyre në renditje.

Për tronditjen e tyre, Ronaldo humbi pesëshen më të mirë të ‘Topit të Artë’ për herë të parë që nga viti 2010.

Ata u tronditën gjithashtu kur u shfaq një imazh i madh i një kopertine të vjetër të Vanity Fair ku shfaqej Ronaldo së bashku me Didier Drogba, i cili ishte bashkë-organizator i çmimeve të së hënës, qëndronte në të brendshmet e tyre.

Kamera i preu menjëherë Messin, Lewandowski dhe Mbappe, të cilët u panë të gjithë në prag të të qeshurit.

Vetë Drogba, ndoshta me zemër të lehtë, pyeti pse u shfaq imazhi.

Shikoni pamjet këtu: