Fansat e Liverpoolit do ta duan edhe më shumë Xherdan Shaqirin pas deklaratës së fundit

Periskopi.com Sporti

Ylli kosovar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri ka thënë se dëshiron të qëndrojë në “Anfield” dhe se dëshiron ta kthejë titullin në “Merseyside” pas 30 vjetësh.

Reprezentuesi i Kombëtares së Zvicrës triumfoi në garën për në Champions League edicionin e kaluar, por ai tani e kërkon edhe trofeun e Premier Leagues me skuadrën.

“Ndihem shumë rehat këtu. Kemi një trajner të shkëlqyeshëm, një klub të shkëlqyeshëm. Ndjehemi si një familje”, ka thënë Shaqiri.

“Shpresoj se mund ta sjellim Ligën Premier në Liverpool pas 30 vjetësh”, ka shtuar ai për Telefoot. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: