‘Faraoni’ i famshëm i Romës i del në shpëtim Mourinhos, qëllon aty ku nuk mbrohet

Periskopi.com Sporti

Roma ka barazuar rezultatin kundër skuadrës pak të njohur norvegjeze, Bodo/Glimt, në kuadër të Conference League.

Stephan El Shaarawy ka realizuar në minutën e 54-t të ndeshjes, pas asistimit të Nicolo Zaniolos.

Goli nga i ashtuquajturi ‘faraoni’ ishte një për t’u mbajtur mend, derisa avancoi në zonë nga krahu i majtë, me një kthesë habitëse evitoi presionin e kundërshtarit dhe gjeti hapësirën për të goditur në qoshen e epërme të portierit.

Shikoni më poshtë.

VIDEO