FC Prishtina publikon video rrënqethëse para ndeshjes ndaj Norrkopingut (Video)

FC Prishtina publikon video rrënqethëse para ndeshjes ndaj Norrkopingut (Video)

FC Prishtina përkundër disfatës prej 5-0 nga ndeshja e parë nga Norrkopingu në Suedi për kualifikimet e Ligës së Evropës, ka refuzuar që të dorëzohet.

FC Prishtina me anë të një video të publikuar në faqen zyrtare ka siguruar tifozët se nuk do të dorëzohet në ndeshjen kthyese që zhvillohet në vendin tonë.

Prishtina ka gjasa të vogla për të siguruar kualifikimin në fazën tjetër përkundër nëse realizon ndonjë performancë të mirë në shtëpi.

Për këtë ndeshje nuk pritet të ketë transmetim pasi interesimi i medieve ka qenë i vogël për këtë duel.

Kështu, klubi prishtinas u ka bërë thirrje të gjithë tifozëve që të përkrahin klubin në stadium dhe që të jenë lojtari i 12-të në një tentim për përmbysje historike.

Në futboll, asgjë nuk është e pamundur.

Shpërndaje në: