Federer jep lajmin e hidhur për tifozët, pensionohet nga tenisi

Federer jep lajmin e hidhur për tifozët, pensionohet nga tenisi

Roger Federer ka njoftuar se Laver Cup do të jetë turneu i tij i fundit.

Pas këtij turneu, ai ka njoftuar se do të pensionohet dhe nuk do të garojë në GrandSlame apo Tour.

Tenisti zviceran përmes një video zanore e ka njoftuar largimin e tij nga ky sport.

 

Federer lirisht mund të quhet si një prej më të mëdhenjve të sportit të tenisit, teksa i ka fituar 20 GrandSlam gjatë karrierës së tij.

 

Shpërndaje në: