Ferat Shala ftesë publike Haki Abazit: Hajde debatojmë për SHIK’un, ama edhe për BIA’n

Periskopi.com Lajme

Ferat Shala nga PDK i është përgjigjur Haki Abazit pasi tha se duhet haptas të diskutohet për rolin e SHIK-ut në ndërhyrjet në ekonomi, transmeton Periskopi.

Shala tha se është i hapur për diskutime të tilla, veçse pjesë të saj ta bëjë edhe rolin e BIA’s.

‘Zotit Abazi i bëj ftesë publike që të shtrojmë në një debat në cfarëdo niveli don për cështjene SHIK’ut. Por me një shtesë, SHIK dhe bashkëpunëtorët e BIA’s në kontekstin ekonomik. A e ki të qartë’, tha ai./PERISKOPI/