Ferguson tregon se cili ishte ndikimi i tij në rikthimin e Ronaldos te Man Utd

Periskopi.com Sporti

Alex Ferguson thuhej të ishte figura kyçe që ndikoi në rikthimin e Cristiano Ronaldo në ‘Old Trafford’.

Cristiano Ronaldo ishte afër kalimit te Manchester City, por për një arsye ky transferim nuk ndodhi. Më pas, Ferguson thuhet të ketë bërë pjesën e tij.

Së fundmi edhe vet trajneri ka folur për këtë çështje, duke treguar rolin e tij.

“Shumë njerëz bënë punën e tyre. Unë kontribuova duke e ditur se Ronaldo donte të vinte këtu. Dhe kjo ishte e rëndësishme, funksionoi mirë”, ka thënë Ferguson, transmeton Periskopi.

“Nuk do thosha që ishte emocionale por sigurisht interesante, çliruese. Nuk mund ta imagjinoja atë të luante për Cityn. Kjo është arsyeja pse reaguam për ta afruar këtu. Klubi e përcolli mirë”, shtoi skocezi.

Ronaldo debutoi me fanellën e Manchester United duke shënuar dy gola ndaj Newcastle United. /Periskopi/

Shpërndaje në: