Fermerët ia zënë derën ministrisë së Faton Pecit (Foto)

Periskopi.com Lajme

Fermerët dhe bujqit e Kosovës janë mbledhur para Ministrisë së Bujqësisë në Prishtinë për të protestuar.

E gjithë kjo ka ardhur si pasojë e kritereve për subvencione që janë vendosur nga kjo ministri.

Në orët e para të mëngjesit, qindra traktorë janë parkuar para Ministrisë së Bujqësisë në shenjë revolte.

Bujqit kanë njoftuar se me rreth 200 mjete bujqësore janë të pranishëm në këtë protestë.

Në vendngjarje kanë dalë edhe Policia e Kosovës.

 

Shpërndaje në: