Festë për Atletico Madridin, Simeone nga tribuna mund Villarrealin

Periskopi.com Sporti

Atletico Madrid, mposhti Villarrealin me një rezultat mjaft bindës 3-1.

Ndeshja ishte shumë interesante dhe u shënuan gjithsej 4 gola.

Të parët që shënuan ishin Villarreali kështu duke i zgjuar klubin e Simeones nga gjumi.

Golin e parë pët Atl. Madrid e shënoi Correa, për dy me 0 shënoi Koke.

Për ta bërë rezultatin më bindës shënoi portugezi Jao Felix.

Atletico Madrid gjendet në vendin e tretë me 43 pikë, 10 pikë më pak se Real Madrid të cilët gjenden në vendin e dytë. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: