FFK ftesë për konferencë të rrallë për medie, pritet vendim i rëndësishëm për Challandesin

Periskopi.com Sporti

Ecuria e rezultateve negative ka lënë një shije të hidhur te fansat e Kosovës, të cilët duket se nuk janë të vetmit të pakënaqur.

Trajneri Bernard Challandes është në qendër të kritikave pas rezultateve tejet negative dhe e ardhmja e tij tashmë është shumë e pa sigurt.

Sot, Federata e Futbollit të Kosovës ka thirrur konferencë për media në ora 13:00 nga ku edhe pritet të mësohet se cili do të jetë vendimi mbi të ardhmen e trajnerit Bernard Challandes dhe hapat se si do të vazhdohet më tutje me zhvillimin e Përfaqësueses.