FIFA 19 parashikon tre ndeshjet e fundit të Cityt dhe Liverpool

Periskopi.com Sporti

Mund të ketë edhe tre ndeshje të mbetura në sezonin e Premier Ligës, por gara e titullit në mes të Manchester Cityt dhe Liverpoolit është më e nxehtë se kurrë.

‘Qytetarët’ morën një fitore të madhe në mesjavë ndaj Unitedit, mjaftueshëm që të rikthehen në pozitën e parë me një pikë më shumë se ‘Të Kuqtë’.

Megjithatë, një parashikim tjetër ka ardhur dhe kampion sërish shpallet Manchester City, përcjell Periskopi.

Pas një superkompjuteri, tani rradhën e kishte FIFA 19 që ka parashikuar tre ndeshjet e fundit të këtyre dy skuadrave.

Xhiro 36

Liverpool 2-0 Huddersfield Town

(Salah 53′ & Firmino 69′)

Credit: MEN/EA Sports

Burnley 1-2 City

(Hendrick 80′, B Silva 4′ & Agüero 85′)

Credit: MEN/EA Sports

Xhiro 37

Manchester City 1-0 Leicester City

(Sterling 30′)

Credit: MEN/EA Sports

Newcastle United 1-1 Liverpool

(Rondón 59′ & Firmino 80′)

Credit: MEN/EA Sports

Xhiro 38

Liverpool 1-0 Wolverhampton Wanderers

(Keïta 10′)

Credit: MEN/EA Sports

Brighton & Hove Albion 0-3 City

(Sterling 3′, Walker 38′ & Agüero 63′)

Credit: MEN/EA Sports

Në fund, City tubon 98 pikë teksa L’pool edhe pas 29 viteve nuk do triumfojë në kampionat. /Periskopi/

 

Shpërndaje në: