FIFA zgjedh formacionin e vitit, asnjë trajner nuk do të luante me këtë 11-she

Periskopi.com Sporti

FIFA tashmë ka përzgjedhur formacionin me 11 futbollistët më të mirë të vitit 2021.

Shtëpia më e madhe e futbollit po e mban ceremoninë e ndarjes së çmimeve për vitin që lamë pas në Zvicër.

11-shja e shpallur nuk ka kurrfarë balanci, teksa janë tre mbrojtës, tre mesfushorë dhe katër sulmues.

Vështirë se ndonjë trajner do të luante me një formacion të tillë.

Portier: Donnarumma

Mbrojtës: Alaba, Ruben Dias, Bonucci

Mesfushorë: Jorginho, Kante, De Bruyne

Sulmues: Ronaldo, Haaland, Lewandowski, Messi