Fillojnë hetimet për Kapitenin e Sassuolos që sulmoi një tifoz

Fillojnë hetimet për Kapitenin e Sassuolos që sulmoi një tifoz

Kapiteni i Sassuolos, Domenico Berardi, është zyrtarisht nën hetim për sjellje të dhunshme ndaj një tifozi të Modenas pas humbjes së mbrëmshme në Kupën e Italisë.

Ngjarja ka ndodhur pas humbjes 3-2 në derbin lokal, kur Berardi ndodhej jashtë stadiumit duke firmosur autografe.

Një tifozi e shau reprezentuesin italian, i cili pastaj e ndoqi dhe tentoi të përleshej me të fizikisht.

Dhe, Federata Italiane e Futbollit (FIGC) ka hapur zyrtarisht hetimet ndaj Berardit për sjellje të dhunshme ndaj një tifozi.

I gjithë rasti është xhiruar nga një tifoz dhe publikuar në rrjetet sociale.

VIDEO

Vlen të theksohet se Domenico Berardi ka kërkuar falje për sjelljen e tij.

Shpërndaje në: