Fillon punimet Samiti për Demokraci: Nesër zhvillohet virtualisht, aty edhe Presidentja Osmani

Periskopi.com Lajme

Nga sot i ka filluar punimet Samiti për Demokraci në Ëashingon të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në kuadër të agjendës tre ditore të këtij samiti, për sot mbahen pjesët me sesione.

Deri tani është duke u diskutuar për sigurinë dhe demokracinë në media.

Në këtë samit i cili do të zhvillohet virtualisht nesër do të marrë pjesë edhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

Pjesëmarrës do të jetë 111 shtete, të gjitha me ftesë të presidentit të SHBA-së, Joe Biden